موبایل

دقت جی پی اس موبایل های هوشمند به 30 سانتی‌متر خواهد رسید

دقت جی پی اس موبایل های هوشمند به 30 سانتی‌متر خواهد رسید
5 (100%) 3 votes

شرکت برادکام تراشه جی‌پی‌اس جدیدی ساخته است که از سال آینده به بازار می‌آید و می‌تواند دقت جی پی اس موبایل های هوشمند را از 5 متر به 30 سانتی‌متر افزایش دهد.

برادکام با معرفی تراشه GPS جدیدی، به نام BCM47755، تحول بزرگ در جی پی اس موبایل های هوشمند را وعده داده است. به گفته برادکام با استفاده از این تراشه در گوشی‌های هوشمند دقت جی‌پی‌اس از 5 متر به 30 سانتی‌متر افزایش می‌یابد که فوق‌العاده است. این مدل با توجه به دقت بالاتر (30 سانتی متر)، بسیار قدرتمند تر از نمونه های فعلی است و حالا علاوه بر سطح زمین، بین ساختمان ها نیز به خوبی کار می کند. در عین حال مصرف آن به نصف اکثر مدل های فعلی کاهش یافته است.

جی پی اس موبایلاین تراشه جدید از ترکیب سیگنال‌های L1 و L5 جی‌پی‌اس برای یافتن موقعیت کاربران استفاده می‌کند؛ روشی که دقت بالایی دارد و تاکنون برای موارد تجاری به خدمت گرفته نشده بود. با کمک این دو سینگنال زمان اتصال ماهواره به گیرنده در زمان کمتری انجام می‎‎شود و در موقعیت‌های شهری شلوغ اختلال کمتری برای گیرنده جی‌پی‌اس به وجود می‌آید.

علاوه بر افزایش دقت و پایداری جی‌پی‌اس، تراشه جدید برادکام انرژی کمتری در مقایسه با تراشه فعلی جی‌پی‌اس مصرف می‌کند که موجب می‎شود شارژ دستگاه دیرتر تمام شود.

انتظار می‌رود این تراشه جدید در گوشی‌های پرچمدار سال 2018 مورد استفاد قرار گیرد؛ گوشی‌هایی مثل Galaxy S9 سامسونگ که همیشه در استفاده از فناوری‌های جدید پیشتاز هستند.

لازم به ذکر است که نسل اول ماهواره های GPS که به «L1» مشهور هستند، به طور همزمان اطلاعات موقعیت ماهواره، زمان فعلی و یک شناسه منحصر به فرد که نشان می دهد کدام ماهواره این اطلاعات را ارسال کرده، را در یک سیگنال می فرستند؛ در حالی که سیگنال های ماهواره های جدید «L5»، در عین سازگاری با گیرنده های زمینی قدیمی تر، شامل اطلاعات بیشتری هستند که منجر به دقت بسیار بالاتر و تأخیر کمتر آنها می شود. چیپ BCM47755 ابتدا از اطلاعات دریافت شده L1 استفاده می کند و سپس با کمک اطلاعات L5، دقت مکان سنجی را بهبود می دهد.

اسماعیل رزم آرا
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *