پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

برطرف کردن ریپورت تلگرام در ۵ دقیقه به صورت قطعی

۱ min read

رفع ریپورت تلگرام  : امروزه در فضای مجازی به خصوص تلگرام برای هر کاربر اتقاق می افتد که با رعایت نکردن قانون های مسنجر تلگرام به صورت دانسته و یا نادانسته گزارش اسپم دریافت کند و اکانت کاربر اسپم شناخته شود و از طرف تلگرام ریپورت شود . هنگامی که ریپورت شوید محدودیت هایی در انتظار شما است که مهم ترین آن ارسال نشدن پیام به اشخاصی است که شماره آنها را ندارید . بنابراین شما نمیتوانید به آنها پیام خصوصی دهید .

تلگرام , ریپورت تلگرامدر اصطلاح به معنای گزارش هرزنامه است که ممکن است چندین ماه طول بکشد ، یعنی زمانی که شما پیامی خصوصی برای فردی که شماره تلفن وی در لیست کانتکت های تلفن شما وجود ندارد ارسال می کنید، آن شخص می تواند شما را به عنوان مزاحم به تلگرام معرفی کرده و تلگرام بر همین اساس و برای تنبیه شما محدودیت هایی اعمال می کند که این عمل در بین کاربران به ریپورت معروف شده است!

[toggle title=”تبلیغات” state=”open”]

اخبار فناوری اطلاعات                                          بازی                                 فروشگاه اینترنتی دلینا

[/toggle]

یکی از تنبیهات این است که برای مدت چهار تا هفت روز بخشی از عملیاتی را که شما می توانید در تلگرام بطور معمول انجام دهید، از شما سلب می کند و پس از گذشت مدت مذکور، اگر گزارش مجددی برای شما ارسال نگردد، وضعیت به حالت عادی در می آید و شما می توانید پیامهای خصوصی ارسال کنید!

علت های ریپورت شدن در تلگرام

۱ – استفاده از حالت Last Seen Recently برای مدت طولانی !

۲ – استفاده از نسخه های غیر رسمی، تلگرام مانند موبوگرام و تلگرام فارسی و غیره!

۳ – عضو شدن در کانال ها و گروه های غیر اخلاقی! (ریپورت شدن گروه یا کانال مساوی هست با ریپورت شدن شما)

۴ – ارسال بیش از ۱۰۰ پیام در روز! (این پیام ها شامل چت کردن نمی شود )

۵ – استفاده از استیکر های غیر مجاز که در تلگرام ذخیره نمی شود! (چون استیکر ها توسط ربات ها کنترل میشوند و بیشتر عامل ریپورت شدن هستند.)

۶ – فوروارد کردن پست ها با لینک آلوده و غیر مجاز!

۷ – سرک کشیدن در پی وی افراد در گروه ها

۸ – گروه و کانال های تبلیغاتی که شما رو Add  و بعد حذف می کنند (چون حذف زیاد از گروه و کانال مساوی با ریپورت )

روشهای رفع ریپورت تلگرام 

۱ – استفاده از ربات اسپم بات Spam Bot

ریپورت تلگرام , اسپم بات

ربات اسپم بات در جدیدترین آپدیت تلگرام به صورت رسمی به تلگرام اضافه شده است . پس بنابراین آخرین نسخه تلگرام  را دانلود نمایید و آموزش را به ترتیب انجام دهید.

–  ابتدا باید ربات اسپم بات رو اجرا کنید برای این کار در پیام ها شخصی و یا گروه ها میتوانید واژه spambot@ را وارد نمایید .

–  پس از انتخاب گزینه Start از منوی باز شده گزینه ”This is a mistake” را انتخاب کنید .

– در گام بعدی بر روی گزینه “Yes” لمس کنید .

– در این مرحله با انتخاب گزینه “No i never do any of this” تایید کنید که هیچ فعالیتی که باعث اذیت دیگران شود، انجام نخواهید داد.

در پایان متن کوتاه زیر به زبان انگلیسی را برای مدیران تلگرام ارسال کنید .

نمونه متن شماره ۱

Hi
I am Amir
And on the day I am in touch with customers and a lot of people
My business is very essential in the process Telegram
Unfortunately, for unknown reasons became Reports
Please Put in looking at
Thanks to Amir

توجه : به جای اسم Amir اسم خودتان را تایپ کنید.

نمونه متن شماره ۲ 

Dear Telegram Support

My Telegram account has been spammed suddenly and I cannot send message to any contacts whom I don’t have their number, if I am the chat starter

Kindly help to fix the issue and remove the spam report

Best Regard

۲ – روش جعلی

این روش یک روش جعل مانند است . برای رفع ریپورت شما آی دی ، عکس پروفایل ، نام تلگرام خود را با دوستتان و یا فرد دیگری عوض می کنید و در واقع خود را جای دوستتان جا می زنید . با استفاده از این ترفند می توانید کمتر از ۲۴ ساعت حساب کاربری خود را از حالت مسدود خارج کنید.

ابتدا شما باید یک حساب کاربری با شماره تلفن دوست خود ایجاد کنید . بعد نام تلگرام خود را با نام دوست خود جابه جا کنید . به عنوان مثال اگر شما X هستید و دوستتان Y باشد ، بعد از تعویض کردن اسم ها ، شما Y می شوید و دوستتان X . در مرحله بعد شما عکس پروفایل خود را با دوستتان عوض می کنید . بعد از عوض کردن عکس ها شما باید آیدی های خود را نیز عوض کنید .

برای مثال نام آی دی من Amir@ است و آی دی دوست من Atrisa@ که پس از تعویض آی دی من Atrisa@ و آی دی دوست من Amir@ می شود . پس از جابجا کردن آی دی؛ در مرحله آخر شما باید وارد یک گروه شوید و هر ۵ دقیقه دو خط متن بگذارید (هر کدام دو بار) .  پس از ارسال متن خود در گروه تا ۲۴ ساعت آینده یعنی یک روز کامل نباید هیچ پیامی ارسال کنید . بعد از ۲۴ ساعت شما از ریپورت خارج می شوید.

۳ – روش Ask Question

ریپورت تلگرام

برای رفع مشکل ربپورت اسپم وارد قسمت تنظیمات تلگرام شده و سپس وارد قسمت پرسش و پاسخ یا Ask Question شوید . حالا روی Ask  کلیک کنید . سپس از اپراتور تلگرام به زبان انگلیسی بخواهید که شما را رفع ریپورت کند. مشابه نمونه متن های  روش ۱ می توانید اقدام کنید .

۴ – ایمیل زدن به پشتیبانی تلگرام

روش آخر حذف ریپورت تلگرام، ایمیل زدن به تلگرام است. شما باید در قسمت TO آدرس spam@telegram.org را وارد کنید و در قسمت subject موضوع ایمیلتان را وارد کنید که باید موضوع ایمیتان spam باشد. در متن ایمیل در خواست رفع ریپورتتان را بنویسد و آی دی و شماره تلفن خود را ارسال کنید.

چند نکته مهم 

نکته ۱ : چیزی به اسم رفع ریپورت وحود ندارد و تمامی راهکار ها از جمله ارسال ۱۰ استیکر و باز نکردن پیام تا ۴ روز یا ارسال یک پست خاص که چند مدت پیش بین کاربران تلگرام دست به دست می شود فقط سرکاری است .

نکته ۲ : متاسفانه یک سری افراد بیکار هستند که در شبکه های اجتماعی با ارسال پست مبنی بر اینکه این پست برای ۱۰ نفر بفرستید ، تلگرام رایگان می شود یا امتیازت بالا می رود و از این حرفهای بی اساس ، کاربران را تحریک به ارسال پست می کنند که کندی شبکه را به دنبال دارد .

نکته ۳ : در صورتی که به هر دلیلی ریپورت شدید ، اولا برای چند روز صبور باشید و از ارسال پیام خصوصی به دیگران خودداری کنید و یا برای پیام خصوصی با فردی که شماره تلفن وی در لیست دفترچه تلفن شما وجود ندارد از بخش چت امنیتی یا همان سکرت چت استفاده کنید . به هوش باشید و به راحتی اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار ندهید ، به خصوص از کلیک بر روی لینکهای ناشناس خود داری کنید!!

نکته ۴ : با توجه به رمز نگاری و امنیت تلگرام اینکه شما بتوانید این تنبیه را دور بزنید، امکان پذیر نیست و صرفا وقت خود را تلف می کنید و تا زمانیکه زمان تنبیه خاتمه پیدا نکرده است، دسترسی شما آزاد نخواهد شد!

۱ thought on “برطرف کردن ریپورت تلگرام در ۵ دقیقه به صورت قطعی

  1. یه روش جعلی نوشتی بعد اخر متن گفتی نمیشه تلگرامو دور زد!!!؟ بلاخره میشه یا نمیشه!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *