پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

Google Play Protect ابزاری برای بالابردن امنیت گوشی اندرویدی

۱ min read

تاچ نت گزارش میکند – تأمین امنیت گوشی اندرویدی : گوگل پلی استور نیز مانند اپل اپ استور گرفتار برنامه های تقلبی شده است . سازندگان این برنامه ها ممکن است در برنامه های خود از اسکریپت های مخرب استفاده کنند و سپس این برنامه ها را در گوگل پلی آپلود کنند . یک کاربر معمولی نمی تواند تشخیص بدهد که آیا این برنامه مخرب است یا نه؛ به همین دلایل است که بسیاری باور دارند اندروید به اندازه کافی امنیت ندارد . برای مقابله با این مشکل گوگل به تازگی اعلام کرده است که یک قابلیت جدید به اسم Google Play Protect را به اندروید اضافه کرده است؛ این قابلیت جدید تمامی برنامه های روی دستگاه های اندرویدی را اسکن می کند تا از امنیت داشتن آن ها اطمینان پیدا کند . این قابلیت برای همه کاربران اندروید قابل استفاده است .

نحوه فعال کردن Google Play Protect

ابتدا وارد Play Store شده و سپس از منوی انتخابی سمت چپ وارد قسمت Play Protect شوید . حال گزینه Scan devices for security threats را فعال کنید .

Google Play Protect , امنیت , اندروید

به صورت پیش فرض و زمانی که این گزینه غیر فعال است ، Google Play Protect فقط از برنامه هایی که از طریق گوگل پلی استور دانلود شده است محافظت می کند ولی وقتی این گزینه را فعال می کنید ، شروع به اسکن کردن تمام برنامه ها می کند.

Google Play Protect , امنیت , اندروید

گزینه دیگری به اسم Improve harmful app detection وجود دارد که اگر فعال باشد ، در واقع شما اطلاعاتی را با گوگل به اشتراک می گذارید که این قابلیت در دراز مدت باعث می شود که گوگل بتواند راحت تر عوامل تهدید کننده را شناسایی کند اما هیچ امنیتی را نسبت به قبل به دستگاه شما اضافه نمی کند.

Google Play Protect هیچ برنامه مخربی را به صورت اتوماتیک از گوشی شما حذف نمی کند، بلکه فقط برنامه های مشکوک را به شما اعلام می دارد و پاک کردن آن برنامه به خود شما بستگی دارد .

Google Play Protect , امنیت , اندروید

اگر Device شما از ایمنی کافی برخودار باشد آیکن Looks good به شما نمایش داده خواهد شد .

نکته مهم 

این قابلیت فقط برای برنامه ها می باشد و به فایل هایی که دانلود می کنید و یا در دستگاه شما وجود دارد،کاری ندارد! کاربران اندروید می توانند هر فایلی را در گوشی خود ذخیره کنند؛ آن ها می توانند هر فایل را از هر جایی دانلود کنند یا از دسکتاپ خود به گوشی یا تبلت انتقال دهند؛ اگر شما یک فایل مخرب را دانلود کنید ، Play Protect قادر به انجام هیچ کاری نیست چون این قابلیت مانند یک آنتی ویروس عمل نمی کند و فقط قادر به محافطت در برابر “برنامه”های مخرب است؛ Play Protect به صورت دوره ای همه برنامه های دستگاه شما را اسکن می کند تا برنامه های مشکوک را شناسایی کند.  همچنین این قابلیت لینک های مرورگر کروم شما را نیز چک می کند و اگر شما بخواهید وارد لینکی شوید که امنیت ندارد ، یک پیام آشنا را مشاهده می کنید که به شما هشدار می دهد که این لینک امنیت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *