د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

گزارش سالانه سرعت اینترنت 4G ؛ کدام کشور اینترنت سریعتری دارد؟

۱ min read
گزارش سالانه سرعت اینترنت 4G ؛ کدام کشور اینترنت سریعتری دارد؟
5 (100%) 2 vote[s]

گزارش سالانه جهانی سرعت اینترنت 4G توسط اپن سیگنال ارائه شد. آیا می‌دانید کدام کشورها سریع‌ترین اینترنت 4G را در اختیار دارند؟

به گزارش تاچ نت، به زودی اینترنت 5G در سطح جهانی توسعه داده می‌شود اما هنوز در سراسر جهان اینترنت 4G را در اختیار داریم. علیرغم تلاش‌های کوالکام و دیگر سازنده‌های تراشه و دستگاه‌های ارتباطی قدرتمند برای رسیدن به مودم‌هایی که نزدیک به 2 گیگابیت بر ثانیه نرخ انتقال و دریافت داده داشته باشند، هنوز قادر به دستیابی چنین سرعت اینترنتی نشدیم. در این مطلب طبق گزارش سالانه جهانی سرعت اینترنت 4G ، کشورهایی را که دارای بیشترین سرعت اینترنت هستند، معرفی می‌کنیم.

4Gآخرین گزارش سالانه جهانی سرعت اینترنت 4G که توسط اپن سیگنال عرضه شد نشان می‌دهد که ژاپن و کره جنوبی بیشترین سرعت اینترنت 4G در جهان را دارند و همچنین ایالات متحده آمریکا نیز به رده پنجم لیست رسیده است.

از نظر میزان سرعت متوسط اینترنت 4G در جهان، پیشرفت چشمگیری نسبت به سال گذشته به چشم نمی‌خورد. سرعت اینترنت در کشورهایی همچون سنگاپور، هلند و نروژ هنوز هم در محدوده 40 الی 45 مگابیت بر ثانیه باقی مانده و خط قرمز سرعت 50 مگابیت بر ثانیه هنوز توسط بسیار از کشورها شکسته نشده است.

سرعت متوسط در کشور آمریکا 16.3 مگابیت بر ثانیه است. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که سطح پوشش دهی شرکت‌های ارتباطی مثل ورایزن و T-Mobile در این کشور بسیار وسیع است و پایین آمدن سرعت متوسط، همان‌طور که در روسیه نیز به چشم می‌خورد، یک موضوع عادی به حساب می‌آید. در حال حاضر نسبت به گزارش سال گذشته، سرعت متوسط اینترنت 4G در آمریکا 25 درصد افزایش یافته است.

همان‌طور که در نمودار مشخص است، کشور ما نیز در رده 62 این لیست قرار دارد.

4g

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *