د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

کورتانا دستیار دیجیتال مایکروسافت به اسکایپ اضافه شد

۱ min read
کورتانا دستیار دیجیتال مایکروسافت به اسکایپ اضافه شد
5 (100%) 2 vote[s]

تاچ نت گزارش میکند – هم اکنون کورتانا دستیار دیجیتالی پرطرفدار شرکت مایکروسافت، در اختیار کاربران شبکه اجتماعی اسکایپ قرار گرفت.

مایکروسافت کورتانا نام دستیار شخصی هوشمند در ویندوز فون ۸٫۱ و ۱۰, مایکروسافت بند , ویندوز هولوگرافیک , ویندوز ۱۰ و اکس‌باکس وان است که محصولی از شرکت مایکروسافت آمریکاست. نام این برنامه برگرفته شده از شخصیت کورتاناست که شخصیت دارای هوش مصنوعی در مجموعه بازی‌های ویدئویی هیلو است. این برنامه به طور گسترده با دستیارهای هوشمندی همچون سیری در سیستم عامل آی‌اواس اپل و الکسا متعلق به شرکت آمازون به رقابت می‌پردازد.

شما هم اکنون می‌توانید همان طور که با یک کاربر اسکایپ مکالمه می‌کنید، با کورتانا هم ارتباط برقرار کنید و بر اساس مکالمه خود از این دستیار دیجیتالی جواب دریافت نمایید.

کورتانا می‌تواند برای کاربران اسکایپ عملکرد خوبی داشته باشد اما گوش دادن این دستیار به مکالماتی که بین کاربران این شبکه اجتماعی محبوب رد و بدل می‌شود، از نظر رعایت نکردن حریم خصوصی کاربران نگران کننده به نظر می‌رسد. کورتانا این قابلیت را دارد که نزدیک‌ترین رستوران‌ها را به شما معرفی کند، از شما بخواهد که برای انجام کاری یک یادداشت تهیه کنید یا این که فیلم‌های مختلف را برای شما پخش کند.

این دستیار مجازی هم اکنون در اختیار کاربران نرم افزار اسکایپ سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس گذاشته شده است. شما هم اکنون می‌توانید از طریق لیست مخاطبان دائمی اسکایپ خود به این نرم افزار دسترسی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *