د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

آیا هوش مصنوعی را باید ساخت یا خرید؟

۱ min read
آیا هوش مصنوعی را باید ساخت یا خرید؟
5 (100%) 1 vote[s]

اخبار فناوری اطلاعات تاچ نت – سازمان‌ها و افراد مختلف برای راه‌اندازی سیستم هوش مصنوعی از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. بعضی از افراد و سازمان‌ها روش خرید را بکار می‌برند و این سیستم را به راحتی خریداری می‌کنند؛ ولی برخی دیگر، با بکارگیری متخصصان مختلف این فناوری را برای نهاد خود می‌سازند.

تا به حال شده حس کنید که کسی کنارتان نشسته و صفحه‌ی گوشی شما را نگاه می‌کند؟ در آینده دیگر این مشکل را پیدا نخواهید کرد. محققان گوگل یک ابزار هوش مصنوعی ساخته‌اند که وقتی کسی زیرچشمی صفحه‌ی گوشی شما را نگاه می‌کند فرد را شناسایی کرده و به شما اطلاع می‌دهد. این مثال نمونه ای است از هوش مصنوعی ساخته شده توسط شرکت گوگل که در این عرصه پیشتاز است و ابتکارات فراوانی دارد.

هوش مصنوعی گوگل
هوش مصنوعی گوگل

به گزارش تاچ نت و به نقل از ونچربیت ، پژوهشگران به تازگی بر روی این موضوع کار کردند که باید از کدام روش برای استفاده از هوش مصنوعی استفاده کرد. رهبران کسب و کارهای مختلف پاسخ‌های مشابهی به این موضوع دادند. نخست اینکه هوش مصنوعی به معنای حقیقی کلمه برای تمامی کسب و کارها مفید است.

بسیاری از این رهبران بر این باور بودند که در صورتی که اساس و هسته یک سازمان بر پایه هوش مصنوعی ساخته شده باشد، حتما باید این سیستم را به کمک کارشناسان خبره ساخت و در سازمان راه‌اندازی کرد، ولی در چنین شرایطی لزوما خود سازمان باید از این سیستم مراقبت کند و آن را به‌روزرسانی نماید.

از سوی دیگر، در صورتی که یک سازمان دارد از هوش مصنوعی برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کند یا از این فناوری بهره می‌برد، باید بررسی کرد که آیا راهکارهای موجود برای حل مسائل کفایت می‌کند و پاسخ دادن به این سوال نیاز به پژوهش موشکافانه و دقیق دارد. مشکل اینجاست که وقتی صحبت از هوش مصنوعی می‌شود، افراد به دو نکته می‌رسند.

نکته اول عدم وجود استعداد و نکته دوم عدم وجود تجربه و تخصص کافی در یک زمینه است. به همین خاطر بسیاری از نهادها قبل از هر چیز تلاش می‌کنند از استعداد و تخصص خود بهره‌مند شوند. در صورتی که مسئله با دو نکته مذکور حل نشود، هوش مصنوعی می‌تواند راهگشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *