پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

نرم افزار تیم ویوور آی پی های ایرانی را بلاک و دیگر از آن ها پشتیبانی نخواهد کرد

۱ min read

حتما با نرم‌افزار کاربردی تیم ویوور یا TeamViewer آشنایی دارید. نرم‌افزار تیم ویوور یا TeamViewer روز گذشته برای کاربران ایرانی بسته شد. هیچ دلیل یا توضیحی هم از سمت این شرکت داده نشده است که چرا این سرویس از دیروز برای ایرانیان بسته شد و چرا پیش از این برای ما استفاده از این سرویس آزاد بوده و دیروز چه اتفاقی در دنیا افتاده است که تیم‌ویور تصمیم گرفته تا ایران را از این سرویس محروم کند؟

تیم‌ویوور یک سرویس رایگان و بسیار کاربردی است که کاربران می‌توانند به راحتی یک کامپیوتر دیگر را با استفاده از آن کنترل کنند. این نرم‌افزار به شما دسترسی کاملی می‌دهد تا به یک کامپیوتر دیگر متصل شوید و با آن کار کنید به گونه‌ای که انگار دقیقا پشت آن دستگاه قرار دارید. حتی می‌توانید به آن سیستم فایل انتقال دهید یا از آن فایل بردارید.

تیم ویوور teamviewer

با تاچ نت همراه باشید تا بیشتر از جزئیات بلاک شدن آی پی های ایرانی برای برنامه تیم ویوور آگاه گردید. البته در صورت نیاز می‌توانید از نرم افزار های جایگزین استفاده کنید که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.

برنامه تیم ویوور ( TeamViewer ) یکی از محبوب ترین نرم افزار های کنترل از راه دور برای تلفن‌های هوشمند و سیستم های کامپیوتری به حساب می‌آید. با کمک این نرم افزار کاربران می‌توانستند از طریق گوشی هوشمند یا کامپیوتر شخصی خود سایر رایانه‌ها یا دیوایس های همراه خود را کنترل کنند. در چند ساعت گذشته اخبار و حواشی حاکی از قطع دسترسی آی پی های ایرانی به این نرم افزار معروف در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

طبق گزارش‌های کاربران نرم افزار تیم ویوور ، اجازه ثبت‌نام و استفاده از تیم ویوور برای آی‌ پی‌های ایرانی مسدود شده است. درنتیجه برای استفاده از این نرم افزار احتیاج از نرم‌افزارهای تغییر آی پی یا همان vpn استفاده کنیم. البته یکسری از منابع نقل کردند که قطع دسترسی به این نرم افزار به دلیل مشکلات داخلی خود برنامه باشند.

بسته شدن این سرویس برای ایرانیان قطعا کار مهندسان شبکه را دچار مشکل جدی خواهد کرد. از آنجایی که هیچ دلیلی برای این امر اعلام نشده مشخص هم نیست که این تحریم تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. اگر با آی‌پی ایران به صفحه اصلی تیم‌ویور مراجعه کنید با پیغام زیر روبه‌رو خواهید شد.

بهتر است بدانید تا کنون بیش از ده میلیون تنها کاربر اندرویدی برنامه تیم ریوور را دانلود کرده‌اند. این اپلیکیشن با میانگین امتیازی ۴.۶ ، معروفترین اپلیکیشن کنترل از راه دور برای دستگاه های اندرویدی به حساب می‌آید. درصورتی که به استفاده از این برنامه ضروری احتیاج دارید، با شرایط پیش آمده می‌توانید از اپلیکیشن های جایگزین مانند Chrome Remote Desktop، Microsoft Remote Desktop، VNC Viewer، Unified Remote، Swift Remote و Remote Mouse استفاده کنید. تمامی این اپلیکیشن ها برای پلتفرم اندروید در بازار موجود و قابل دانلود هستند.

۱ thought on “نرم افزار تیم ویوور آی پی های ایرانی را بلاک و دیگر از آن ها پشتیبانی نخواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *