پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

مایکروسافت پایان عمر ویندوز فون را اعلام کرد

۱ min read

تاچ نت گزارش میکند – طبق اعلام مایکروسافت ، مایکروسافت دیگر به پشتیبانی از ویندوز فون ۸.۱ خاتمه داده است. آنطور که به نظر می رسد استراتژی این شرکت کار کردن برای توسعه و بهتر نمودن دو پلتفرم اندروید و IOS خواهد بود.

شرکت مایکروسافت به صورت رسمی اعلام نموده که دیگر سیستم عامل های تلفن همراه خود را توسعه نمیدهد.

ویندوز فون , مایکروسافتپایان کار ویندوز فون ۸.۱ به عنوان مرگ او تلقی می شود و این با وجودی است که میلیون ها دیوایس از این پلتفرم استفاده می نمایند. البته حدود یک سال پیش این خبر تایید شده بود ولی حدود هشتاد درصد از کاربران ویندوز فون در حال استفاده از  نسخه‌های ۷، ۸ و یا ۸.۱ آن می باشند. همه ی این گوشی ها دیگر در پشتیبانی مایکروسافت جایی نداشته اند و فقط ۲۰ درصد باقی مانده که از ویندوز ۱۰ بهره می برند توسط مایکروسافت پشتیبانی می شوند.

جو بلفیور- رئیس بخش  مایکروسافت اکسپرینس  در پیامی در توییتر خود گفته است که :  هیچ گوشی همراهی بر مبنای ویندوز فون در حال ساخت نمی باشد.

ای شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ سیستم عامل ویندوز فون را معرفی نمود و بعد از آن چند نسخه دیگر را منتشر کرد. در سال ۲۰۱۴ شرکت مایکروسافت امیدوار بود که بتواند تولید تلفن های همراه هوشمند را با خرید بخش لومیای نوکیا بالا برد. در صورتی که این گوشی های هوشمند هیچ وقت به موفقیت های بزرگ دست پیدا نکردند و سبب شدند که خسارت های زیادی به مایکروسافت وارد شود.

windows phone هم اکنون در وضعیت سرویس قرار داشته است و این موضوع بدین معنی می باشد که این شرکت خدمات و آپدیت های امنیتی دستگاه های مبتنی بر ویندوز فون را ارائه میدهد ولی با این وجود این سیستم عامل را توسعه نخواهد داد. البته نباید فراموش کرد که ویندوز فون با مشکلات متعددی روبرو شده است که یکی از این مشکلات ناتوانی رقابت ویندوز فون در برابر شرکت اپل و محصولات اندرویدی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *