د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

قابلیت جدید اپلیکیشن اندروید توییتر پس از بروزرسانی اخیر

۱ min read
توییتر در به‌‌روزرسانی جدید خود که نوعی آپدیت سروری است، یک مدل نوار ناوبری جدید به قسمت زیری اپلیکیشن اندروید خود اضافه کرده است.
قابلیت جدید اپلیکیشن اندروید توییتر پس از بروزرسانی اخیر
5 (100%) 2 vote[s]

اخبار فناوری تاچ نت – توییتر در به‌‌روزرسانی جدید خود که نوعی آپدیت سروری است، یک مدل نوار ناوبری جدید به قسمت زیری اپلیکیشن اندروید خود اضافه کرده است.

توییتر تایید کرده که مشغول اجرای نوعی به‌روزرسانی است که یک نوار ناوبری زیری (Bottom Navigation Bar) را در اپلیکیشن‌های اندروید خود اضافه می‌کند. این خبر دیروز اعلام شده و حالا به صورت آنلاین در اپلیکیشن قرار گرفته است. بنابراین، بار بعدی که اپلیکیشن توئیتر خود را باز می‌کنید، این تغییر جدید در آن عملی خواهد شد و این بدان خاطر است که قابلیت مورد نظر به صورت سروری تغییر می‌کند و نیازی به آپدیت کردن اپلیکیشن از طریق گوگل پلی نیست.

توییتر
توییتر

در حالی که این تغییر بسیار بزرگ به نظر می‌رسد، اما تنها از منظر موقعیتی است، چرا که این نوار با مدل کنونی، تفاوت چندانی ندارد. اساسا، توییتر این نوار را از قسمت بالای اپلیکیشن به سمت پایین آورده است. به غیر از این مورد، کارکرد و شکل و شمایل آن همچون قبل به نظر می‌رسد. همچنین زبانه‌ها یا تب‌های اولیه این نرم‌افزار هم مانند قبل در دسترسی خواهند بود: صفحه اصلی، جستجو، نوتیفیکیشن‌ها یا اعلان‌ها و پیام‌ها. آنها حتی با ترتیب قبلی هم ظاهر می‌شوند. آنهایی که توجه زیادی می‌کنند، حتما متوجه تغییرات جزئی از قبیل حذف خط مورد استفاده برای مشخص کردن نوع تب که کاربر در آن است، خواهند شد، هرچند که آیکون تب مورد نظر به همان شکل و شمایل و با همان رنگ قبلی مشخص می‌شود. تغییر قابل توجه دیگر، نوار زیری است که کاربران به وسیله آن نمی‌توانند از یک تب به دیگری بچرخند. در عوض، حالا دیگر کاربر باید روی تب مورد نظر کلیک کند تا به آن دسترسی یابد.

دلیل اصلی که توییتر این تغییرات را اعمال کرده آن است که اپلیکیشن آن بیشتر در دسترسی قرار گیرد و از آن مهم‌تر کاربر سریع‌تر بتواند در میان تب‌های مختلف بچرخد. از آنجا که موقعیت نوار زیری در قسمتی ساده‌تر و نزدیک‌تر است، کاربر راحت‌تر می‌تواند روی آن کلیک کند و دیگر نیازی نیست که به بالای گوشی خود مراجعه نماید تا بتواند تب مورد نظر را تغییر دهد. این تغییرات شاید به خاطر تولیدکنندگانی باشد که تمام تلاش خود را می‌کنند تا صفحه‌نمایش‌های باریک‌تر و با اندازه بزرگ‌تر ارائه نمایند. البته، توئیتر تنها شرکتی نیست که چنین تغییری را در اپلیکیشن خود ایجاد می‌کند و شاید کمی دیر هم عمل کرده باشد، چرا که تاکنون اپلیکیشن‌های شرکت‌های بزرگ مجهز به نوار ناوبری زیری شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *