د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

قابلیت تصویر در تصویر واتس‌اپ به نسخه اندروید این نرم افزار اضافه شد

۱ min read
قابلیت تصویر در تصویر واتس‌اپ به نسخه اندروید این نرم افزار اضافه شد
5 (100%) 3 vote[s]

فناوری اطلاعات تاچ نت – نسخه اندروید واتس‌اپ ویژگی جدیدی را دریافت کرد. از این پس کاربران این پیام رسان در سیستم عامل اندروید به ویژگی تصویر در تصویر واتس‌اپ دسترسی دارند.

تصویر در تصویر واتس‌اپ
تصویر در تصویر واتس‌اپ

نزدیک به دو ماه پیش قابلیت تصویر در تصویر در نسخه بتا واتس‌اپ برای سیستم عامل اندروید مشاهده شد. بر اساس گزارشی جدید که توسط تعدادی از کاربران سیستم عامل موبایل گوگل در اختیار رسانه ها قرار گرفته، نسخه اندروید واتس‌اپ به این ویژگی مجهز شده است.

کاربران برای دسترسی به این قابلیت باید اپلیکیشن واتساپ خود را به‌روزرسانی کنند. لازم به ذکر است؛ مود تصویر در تصویر قابلیت جدیدی در این پیام رسان محسوب نمی شود و در گذشته شاهد حضور این ویژگی درسیستم عامل iOS بودیم.

در حال حاضر این موضوع مشخص نشده که چرا واتس اپ با یک وقفه طولانی نسبت به iOS، تصمیم به اضافه کردن این ویژگی به نسخه اندروید واتس‌اپ گرفته است.

توسط این ویژگی کاربران می توانند بدون بیرون آمدن از صفحه چت، ویدیوهای ارسالی را مشاهده کنند. علاوه بر این موضوع، لینک های ارسالی از سایت هایی مانند یوتیوب نیز در صفحه چت قابل مشاهده است.

کاربران می توانند در زمان پخش ویدیو، از صفحه چت خارج شده و وارد یک صفحه دیگر شوند. در این صفحه نیز ویدیو به صورت یک پنجره شناور اجرا می شود و می توان آن را در واتس اپ جابه‌جا کرد.

سیستم عامل اندروید دارای قابلیت اسپلیت اسکرین است. با توجه به این موضوع، کاربران قبل از عرضه قابلیت تصویر در تصویر می توانستند به صورت همزمان به مشاهده ویدیو و همچنین گفتگو با دیگران بپردازند.

در حال حاضر کاربران سیستم عامل اندروید می توانند جدیدترین نسخه واتساپ را از گوگل پلی استور دریافت کنند. واتس اپ پرکاربرترین پیام رسان در سراسر جهان است، بنابراین اضافه شدن ویژگی های جدید به آن منطقی به نظر می رسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *