پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

قابلیت‌ها و ابزارهای کاربردی اما مخفی موتور جستجو گوگل

۱ min read

زمانی‌که نام اینترنت به میان بیاید فکر بسیاری از ما مشخصاَ به سمت گوگل می‌رود. شرکت گوگل طی همه سال‌های فعالیتش ابزارهای متعددی را برای کاربران ارائه نموده است که همین امر موجب محبوبیت بیش از حد گوگل شده است. دربین تمام ابزارهای گوگل، بعضی سرویس‌ها مانند جیمیل، گوگل درایو و البته موتور جستجو گوگل جاودانه شده‌اند. موتور جستجوی گوگل خود حاوی ابزارها و ترفندهایی می‌باشد که بااین‌که بسیار کاربردی است ولی شاید بسیاری از ما با آن‌ها آشنا نباشیم. با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه شوید تا شما را با قابلیت‌ها و ابزارهای مخفی موتور جستجو گوگل آشنا نماییم.

  • تایمر گوگل (Google Timer)

بسیاری از مواقع پیش می‌آید که در زمان وب‌گردی برخی از کارها را فراموش کنیم، اموراتی که لازم است سرساعت خاصی انجام شود. دراین شرایط وجود تایمر بسیار ضروروی است. گوگل هم ابزاری ساده و کاربردی برای این موضوع طراحی نموده است. برای اینکه به سرعت یک تایمر دراختیار داشته باشیدبرای استفاده از ابزار تایمر گوگل فقط کافیست عبارت timer را در گوگل جستجو نمایید.

تایمر گوگل

به‌صورت پیش‌فرض تایمر برای ۵ دقیقه ست گردیده است ولی می‌توانید مدت زمان مورد‌نظر خود را وارد کنید. توجه داشته باشید می‌توانید با نوشتن عبارتی مانند timer 11 hours 26 minutes در جستجوی گوگل، یکباره تایمر را تنظیم نمیید. از همین ابزار به عنوان زمان‌سنج هم می‌توانید بهره ببرید، فقط لازم است به تب stopwatch بروید. این ابزار برای اشخاصی که احتیاج دارند زمان انجام هر فعالیت خود در کامپیوتر یا گوشی را اندازه بگیرند بسیار سودمند است.

  • تبدیل واحد گوگل (Google Convert Units)

بسیاری از مواقع لازم است که واحدهای متعدد را به یکدیگر تبدیل نماییم مثلا کیلومتر را به مایل تبدیل کنید و یا متر را به فوت. بعضی اوقات انجام این تبدیل واحدها در ذهن دشوار بنظر می‌رسد ولی گوگل برای راحتی کاربران ابزاری طراحی نموده است.

به عنوان نمونه برای تبدیل کیلومتر به مایل فقط لازم است در موتور جستجوی گوگل عبارت kilometer to mile را جستجو نمایید تا معادل‌سازی انجام شود. این ابزار به جهت تبدیل واحدهای ارزی به یکدیگر که دائما در حال تغییر هستند بسیار مفید است زیرا اطمینان حاصل می‌کنید که تبدیل واحد به شکلی دقیق و با قیمت به‌روز انجام می‌شود.با استفاده از تبدیل واحد گوگل به راحتی می توانید هر مقداری را تبدیل کنید.

تبدیل واحد گوگل

  • مقایسه کالری غذاها (Compare Calories)

گوگل اینجا هم به یاری کاربران آمده است و با یک جستجوی ساده به‌سادگی می‌توانید مقدار کالری موجود در هر غذا یا میوه‌ای را به‌صورت تقریب به‌دست بیاورید. به عنوان نمونه برای اینکه بدانید یک موز چه مقدار کالری دارد کافی است عبارت how many calories in a banana را در گوگل جستجو نمایید.

محاسبه کالری غذا

حتی می‌توانید مقدار کالری‌های موجود در غذا یا میوه‌ها را هم با هم مقایسه کنید. به عنوان مثال وقتی مایلید کالری‌های موجود در سیب و پرتقال را با هم مقایسه کنید کافی است عبارت calories apple vs orange را جستجو کنید. در هر دو مثال جستجویی که گفته شد علاوه بر تعیین تقریبی مقدار کالری، میزان قند، پروتئین و … هر ماده غذایی هم نمایش داده می‌شود!

  • ماشین حساب گوگل (Google Calculator)

به احتمال فراوان برای شما پیش آمده باشد که درزمان وب‌گردی به انجام محاسباتی احتیاج داشته باشید. فرض کنید با موبایل و یا تبلت خود وب‌گردی می‌کنید بعداز باز کردن برنامه ماشین‌حساب به‌مراتب سخت‌تر از پیش می‌شود. درچنین شرایطی احتیاجی به باز کردن ماشین حساب ویندوز یا گوشی نیست. به‌سادگی بااستفاده از موتور جستجو گوگل می‌توانید کارهای خود را انجام دهید.

ماشین حساب گوگل

فقط کافی است در جستجوی گوگل فرمول محاسباتی را وارد کنید. هنگامی‌که که اینتر را بزنید یک پنجره ماشین حساب برای شما نمایش داده می‌شود که نتیجه محاسبات هم در آن قرار دارد. درصورتی‌که می‌خواهید بدون تایپ فرمول، ماشین حساب نمایش داده شود تنها کافی است واژه calculator را جستجو نمایید تا پنجره ماشین حساب گوگل باز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *