د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

همانند پیام رسان فیلتر شده تلگرام ، فیلترینگ اینستاگرام نیز در دستور کار قرار گرفته است

۱ min read
همانند پیام رسان فیلتر شده تلگرام ، فیلترینگ اینستاگرام نیز در دستور کار قرار گرفته است
5 (100%) 1 vote[s]

اخبار فناوری اطلاعات تاچ نت – همانند سرتوشت ناکام فیلترینگ تلگرام، زمزمه اخباری به گوش میرسد مبنی بر این که شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز سرنوشتی همچون تلگرام خواهد داشت و نسخه بومی این اپ پرطرفدار نیز در دست طراحی است تا بتواند جایگزین این اپ شود. حال باید منتظر بود  و بررسی کرد که فیلترینگ اینستاگرام نیز به سرونشت فیلترینگ تلگرام منجر می شود یا خیر

ابوالحسن فیروزآبادی،دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته است که در آینده نزدیک مذاکراتی را با مسئولان شبکه اجتماعی اینستاگرام خواهیم داشت. او خبر از تولید نمونه مشابه اینستاگرام در داخل کشور داد.

فیلترینگ اینستاگرام
فیلترینگ اینستاگرام

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفته است که مذاکراتی را با مسئولان شبکه اجتماعی اینستاگرام خواهیم داشت و نمونه مشابه اینستاگرام در داخل کشور را تولید خواهیم کرد.

ابوالحسن فیروزآبادی درباره شبکه اجتماعی توییتر و حضور مسئولان در آن گفت که به طور قطعی نمیتوانیم بگوییم توییتر بد است یا خوب.البته من از افراد فعال در این شبکه اجتماعی دفاع نمی کنم.اما حضور مسئولان دولت در این شبکه اجتماعی یک مشکل قانونی به حساب می آید، چرا که نباید تمام ارتباطات، فعالیت های رسانه ای، بانکی، بهداشت و درمان کشور را روی پلتفرم سست مانند توییتر انجام دهیم بدین علت که این شبکه اجتماعی دارای بیش از 350 میلیون نفر عضو در سراسر دنیا می باشد و سالانه هم تقریبا 70 میلیون حساب کاربری فیک از جانب توییتر شناخته می شود.

حتی توییتر هم اعلام کرد که تعداد کاربران جعلی بیش از اینها می باشد که بنابراین نتیجه می گیریم تقریبا 100 میلیون کاربر فیک در این شبکه اجتماعی وجود دارد.

ضمنا تعداد زیادی از حساب ها هم میتوانند به بات تبدیل شوند و توسط سودجویان استفاده شوند که در زمان انتخابات آمریکا هم استفاده می شدند.

ابوالحسن فیروزآبادی گفت که تعداد زیادی از افراد درباره فعالیت اینستاگرام ابراز نگرانی کرده اند و من اعتقاد دارم که باید پلتفرم مدرن تر و به روز تری را به جای اینستاگرام در داخل کشور استفاده کنیم.بدین علت که طرح اینستاگرام به 100 سال گذشته مربوط می باشد و که اخیرا نتیجه داده است.

بنابراین درصورتیکه مراحل توسعه اینستاگرام داخل کشور را فراهم کنیم،شاهد نتیجه دادن این طرح تا 3 سال آینده خواهیم بود و بسیار هم کامل تر از اینستاگرام خواهد بود.حتی شبکه اجتماعی توییتر هم یک پلتفرم قدیمی است چرا که با فناوری 140 کاراکتر توسعه یافته است که اخیرا طراحی مجدد داشته است اما اکنون توییتر یک میکروبلاگ قدیمی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *