د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

فرانسوا جیسی، مخترع فرانسوی « دوچرخه موشکی » بر اثر خروج از پیست جان باخت

۱ min read
فرانسوا جیسی، مخترع فرانسوی « دوچرخه موشکی » بر اثر خروج از پیست جان باخت
5 (100%) 3 vote[s]

فرانسوا جیسی، مخترع فرانسوی « دوچرخه موشکی » روز شنبه 5 مه در جریان یکی از تمریناتش در شرق فرانسه از پیست خارج شد و درنهایت به دلیل شدت جراحات جان باخت. با تاچ نت همراه شوید.

این حادثه در منطقۀ اوت‌-رن و زمانی روی داد که فرانسوا در حال تمرین روی یک پیست قدیمی نظامی بود.

دوچرخه موشکی این مخترع 36 سالۀ اهل منطقه آلزاس، با بخار آب داغ کار می‌کرد و شهرت فرانسوا بیشتر از آنرو است که با این دوچرخۀ دست‌ساز، موفق به شکست رکورد سرعت شده بود.

دوچرخه موشکی
دوچرخه موشکی

او در 7 نوامبر سال 2014 میلادی توانست با این اختراع، با سرعت 333 کیلومتر در ساعت حرکت کند و با پیمودن مسافتی 250 متری در زمان 4.8 ثانیه، رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کند.

دوچرخه مجهز به موشک پراکسید هیدروژن و سه پیشرانه متصل به بدنه، در مدت 4.8 ثانیه و در مسافت 250 متری به رکورد سرعت 333 کیلومتر در ساعت دست پیدا کرد.

نیرویی که این موشک تولید میکند حدو 4.5 کیلو نیوتن است که بیشتر از 560 اسب بخار میباشد.

رکورد سرعت 333 کیلومتر در ساعت در مدت کمتر از پنج ثانیه بالاترین رکوردی است که توسط دوچرخه موشکی ثبت شده است؛ بالاترین سرعت برای دوچرخه‌های غیرموشکی 268.83 کیلومتر در ساعت است که سال 1995 توسط «فرد رمپلبرگ» دوچرخه‌سوار هلندی بدست آمد.

هدف جدید فرانسوا طی مسیر مسابقه با سرعت 400 کیلومتر در ساعت در زمان 2 ثانیه بود.

فرانسوا جیسی که در روز حادثه حوالی ساعت 8 بامداد با سرعت حدود 298 کیلومتر در ساعت در حرکت بود، تنها 4 ثانیه پس از شروع تمرین ناگهان از پیست خارج شد و درنهایت جان سپرد.

تحقیقات دربارۀ علت وقوع این حادثۀ مرگبار همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *