موبایل

شرکت آمریکایی بلو گوشی‌هایش را به بازار ایران وارد کرد

شرکت آمریکایی بلو گوشی‌هایش را به بازار ایران وارد کرد
5 (100%) 2 votes

شرکت آمریکایی بلو با همکاری شرکت انفورماتیک گستر، به شکل رسمی گوشی‌هایش را به بازار ایران وارد کرد.

شرکت بلو پروداتکس طی یک نشست خبری در سازمان نظام صنفی تهران، گوشی‌هایش را به بازار ایران معرفی کرد. در این نشست، احسان اعتباری فریمانی، مدیر فروش بلو پروداتکس اعلام کرد که این کمپانی هم‌اکنون به بیش از ۴۰ کشور دنیا گوشی صادر می‌کند و رشد سریعی در افزایش میزان سهمش در بازار جهانی داشته است؛ چرا که بازار هدف این برند، گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه و رفع نیاز‌های فردی و روزمره است.

بلوبر اساس گزارش مدیرفروش بلو در ایران، این کمپانی بیش از ۵۰ میلیون دستگاه گوشی عرضه کرده است و برخلاف سایر شرکت‌ها که گوشی‌ها را به شکل لاک‌شده در اختیار مشتریان قرار می‌دهند تا گوشی فقط در شبکه اپراتور خاصی فعال باشد، بلو از ابتدا گوشی‌هایش را به شکل آنلاک عرضه کرده است تا مشتری، خود اپراتور مورد نظرش را انتخاب کند.

به گفته فریمانی، بلو دو سال پیش دفتری در هنگ‌کنگ ایجاد کرد تا به یک برند جهانی تبدیل شود و ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی در ماه به فروش می‌رساند که درآمد حاصل از آن، معادل ۲.۲ میلیارد دلار (۱۰ هزار میلیارد تومان) در سال برآورد می‌شود. وی همچنین آمار فروش گوشی در ایران را سالانه ۷.۲ میلیون دستگاه با میانگین قیمت یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام کرد که از این رقم، ۱۰۳ میلیون دستگاه در ماه در رنج قیمت ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

بر اساس گزارش مدیر فروش شرکت بلو در ایران، بزرگ‌ترین رقیب شرکت بلو، هوواوی و تکنو هستند و اکنون میزان فروش بلو در ایران به ۲۰ هزار دستگاه در ماه می‌رسد و ۳.۳ درصد از سهم بازار موبایل کشو را در اختیار دارد. فریمانی پیش‌بینی کرد که این رقم تا سال آینده به ۴۰ هزار دستگاه در ماه برسد و به این ترتیب میزان سهم بلو در بازار ایران به ۶.۶ درصد خواهد رسید.

در ادامه حسین غروی رام، مدیرعامل انفورماتیک گستر، اعلام کرد:

پس از آزمایش نمونه‌های مختلف گوشی‌های بلو و میزان بسیار کم خرابی گوشی‌ها به این نتیجه رسیدیم که با این کمپانی برای ارائه‌ی خدمات پس از فروش همکاری کنیم.

به گفته غروی رام، از این برند تنها ۰.۲۸ درصد آمار خرابی گزارش شد و میزان برگشتی گوشی‌ها بسیار کم بود که به این ترتیب این رقم بسیار جالب است و نشان می‌دهد که رضایت مشتری از این گوشی‌ها بسیار بالا است.

اسماعیل رزم آرا
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *