د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

سیستم عامل اختصاصی هواوی در حال توسعه و راه اندازی

۱ min read
سیستم عامل اختصاصی هواوی در حال توسعه و راه اندازی
5 (100%) 2 vote[s]

اخبار موبایل تاچ نت – سیستم عامل اختصاصی هواوی در حال توسعه و راه اندازی

هواوی به منظور جلوگیری از بوجود آمدن هر نوع مشکل بعد از تحریم هایی که توسط آمریکا برای این شرکت ایجاد می شود، تصمیم به ایجاد سیستم عامل اختصاصی خود به منظور رقابت با سیستم عامل اندروید گرفته است.

سیستم عامل اختصاصی هواوی
سیستم عامل اختصاصی هواوی

باتوجه به اینکه آمریکا تحریم هایی را برای شرکت هواوی ایجاد می کند، این شرکت چینی  تصمیم گرفته است که سیستم عامل اختصاصی خود را برای رقابت با سیستم عامل اندروید طراحی کند. به تازگی هم استفاده از قطعات ساخت این شرکت توسط ایالات متحده آمریکا متوقف شده است. هواوی اینطور فرض کرده است که در آینده،گوگل هم همکاری خود را با این شرکت قطع کند و بدین منظور هواوی در تلاش است تا ضمن یافتن جایگزین داخلی برای سخت افزارهای خود، فعالیت تازه ای هم در بخش نرم افزاری داشته باشد.

بنابر اطلاعات جدید، هواوی در تلاش برای توسعه سیستم عامل موبایلی جدید به منظور جایگزینی آن با سیتسم عامل اندروید است. گزارشاتی که توسط Sketchy منتشر شده بود نشان می داد که نام احتمالی سیستم عامل اختصاصی هواوی ، KirinOS می باشد که البته توسط معاون محصولات موبایلی هواوی،Bruce Lee هم مهر تایید خورده است که البته در حال حاضر اطلاعات دیگری درباره این سیستم عامل منتشر نشده است.

با اینکه اطلاعات دیگری وجود ندارد، اما این مدیر مسئول به سوال یکی از کاربران درباره سیستم عامل اختصاصی هواوی گفته است که در حال توسعه می باشد. اخیرا هم هواوی اقدام به تست گوشی های جدید خود با سیستم عامل FuchsiaOS کرده است و امکان کار با آن را برای توسعه دهندگان فراهم کرده است که از دستگاه های مجهز به پردازنده کایرین 970 سازگاری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *