د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

خودروی تاشو ؛ ایده یک استارت‌اپ برای مقابله با کمبود جای پارک

۱ min read
خودروی تاشو ؛ ایده یک استارت‌اپ برای مقابله با کمبود جای پارک
4.8 (95%) 4 vote[s]

خودروی تاشو ؛ ایده یک استارت‌اپ برای مقابله با کمبود جای پارک

اخبار استارت آپ و فناوری اطلاعات تاچ نت – خودرویی که تقریبا همه جا، حتی درون آسانسور هم جا می‌گیرد. یک استارت آپ اسرائیلی خودرو برقی تاشویی را طراحی کرده که دو سال دیگر به تولید انبوه می‌‌رسد. این محصول ابتدا در اسرائیل و سپس در اروپا و آسیا عرضه خواهد شد.

استارت آپ اسرائیلی “سیتی ترنسفورمر” (City Transformer) برای حل دائمی مشکل کمبود جای پارک خودرو در شهرهای پرجمعیت، خودرویی برقی با قابلیت تا شدن طراحی کرده است.

به گزارش خبرگزاری آلمان عرض این خودرو در حالت معمولی یک متر و ۴۰ سانتی‌متر است و با سرعت حداکثر ۹۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. زمانی که کناره‌های این خودرو تا می‌شوند، عرض کل خودرو به یک متر می‌رسد و به راحتی در جای پارک مخصوص موتورسیکلت جا می‌شود.

خودروی تاشو
خودروی تاشو

عرض این خودرو در حالت معمولی یک متر و ۴۰ سانتی‌متر است و در صورت تاشدن به یک متر می‌رسد.

باتری‌‌های این خودرو را می‌توان در خانه یا در ایستگاه‌های عمومی شارژ کرد. در حال حاضر این خودرو می‌تواند بدون نیاز به شارژ ۱۵۰ کیلومتر را پشت سر گذارد.

اودی مریدور، رییس بخش نوآوری استارت‌اپ سیتی ترنسفر، گفت: «ما امیدواریم که تا زمانی که این خودرو به تولید انبوه برسد، باتری‌های بهتر و کارآمدتری را برای آن تولید کنیم.»

در طراحی و تولید این خودرو شرکت ژاپنی “یاماها” نیز همکاری داشته است.

خودروی تاشو
خودروی تاشو

انتظار می‌رود نسخه نهایی آزمایشی این خودرو به گفته تولیدکنندگان، در عرض ده ماه آینده راه‌اندازی و کارزار پیش‌فروش آن آغاز شود. مسئولان این استارت‌اپ گفته‌اند پس از ثبت ده هزار سفارش پیش‌فروش، روند تولید انبوه این خودرو حدودا در سال ۲۰۲۰ به جریان افتد.

قیمت خرید هر دستگاه حدودا ۸ هزار و ۷۸۵ یورو برآورد شده است.

این خودرو در سه نسخه متفاوت برای مصارف شخصی و شرکت‌های به اشتراک‌گذاری خودرو طراحی شده و در ابتدا نیز در بازار خودرو تل‌آویو و سپس در بازارهای اروپایی و آسیایی عرضه خواهد شد. یک نسخه از این خودرو مخصوص شرکت‌ها طراحی شده که به گفته تولیدکنندگان قابلیت حمل یک تن بار را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *