د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

خانواده والتون صاحبان شرکت فروشگاهی والمارت ثروتمند ترین خانواده دنیا

۱ min read
خانواده والتون صاحبان شرکت فروشگاهی والمارت ثروتمند ترین خانواده دنیا
5 (100%) 2 vote[s]

خانواده والتون صاحبان شرکت فروشگاهی والمارت با بیشترین میزان درآمد در دنیا هستند و بر اساس گزارش اخیر آلیس والتون دختر این خانواده که به انجام فعالیت‌های بشردوستانه نیز معروف است بین ثروتمندترین زنان دنیا قرار دارد. با تاچ نت همراه شوید.

خانواده والتون , والمارت
خانواده والتون , والمارت

روزنامه بریتانیایی Sunday Times Rich List، در سی امین سالگرد انتشار فهرست های سالیانه اش در روز یکشنبه 13 می، گزارش کرده که خانواده والتون دارای ثروتی بالغ بر 128.9 میلیارد پوند (تقریبا برابر با 175 میلیارد دلار) هستند و برادران کوچ (چارلز و دیوید) با ثروت خالص 88.9 میلیارد دلار در رتبه بعدی قرار دارند.

با وجودی که مدیرعامل و موسس آمازون، آقای جف بزوس در مقام سوم است، اما هنوز هم ثروتمندترین فرد دنیا با داشتن 83 میلیارد پوند (برابر با 112 میلیارد دلار) به شمار می رود. دو نفر دیگر که در فهرست پنج نفره آدم های ثروتمند دنیا قرار دارند، موسس مایکروسافت، بیل گیتس با ثروت 66.7 میلیارد پوند (900 میلیارد دلار) و مدیرعامل برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) وارن بافت (Waren Buffet) با ثروت 62.2 میلیارد پوند (62.22 میلیارد دلار) هستند.

خانواده والتون , والمارت
خانواده والتون , والمارت

در حالی که جف بزوس ثروتمندترین مرد دنیا است، آلیس والتون، صاحب فروشگاه زنجیره‌ای والمارت و انسان بشردوست، همچنان ثروتمندترین زن دنیا به شمار می رود که ثروت او بالغ بر 40.5 میلیارد دلار است. مجموعه هنری 500 میلیون دلاری و سهم 225 میلیون دلاری او در بنیاد خانوادگی والتون (Walton) دو عامل بالا رفتن ثروت این خانواده بوده است.

آلیس والتون، در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی CBS در سال 2011 گفته:

والدین من زمان زیادی را صرف تربیت ما کردند و به ما یاد دادند که همواره سخاوتمند باشیم.

خانواده والتون همچنین از مزایای فروشگاه‌های والمارت نیز بهره می برند که شامل انبارهای زنجیره ای Sam’s Club و فروشگاه های زنجیره ای Asda در بریتانیا نیز می‌شود. والمارت به عنوان برترین کسب و کار از نظر تولید ثروت بوده و نسبت به زمانی که موسس فقیدش، سام والتون آن را مدیریت می کرد، بسیار بزرگ تر شده است.

خانواده والتون , والمارت
خانواده والتون , والمارت

سام والتون که مدرک اقتصاد خود را از دانشگاه میسوری آمریکا در دهه 1930 گرفته بود، به کارهایی همچون پیشخدمتی رستوران، تحویل روزنامه به مشترکین و همین طور مسئول صندوق در یک فروشگاه پرداخته بود. او اولین فروشگاه والمارت را در آرکانزاس آمریکا در سال 1962 تاسیس کرد و سیاست فروشگاه های زنجیره ای او به این شکل بود که در مناطق روستایی تاسیس شود و به مشتریان کمک کند و قیمت اجناس را کاهش دهد.

شرکت او در سال 1970 با رشد بسیار زیادی همراه و سهامی عام شد. افرادی که به خرید سهام والمارت پرداختند، سهام شان رشد داشت و توانستند ثروت خود را افزایش دهند. والتون و همسر او هلن، چهار فرزند به نام های راب، جان، جیم و آلیس داشتند. در سال 1992 رئیس جمهور وقت آمریکا، جورج بوش پدر، به والتون مدال افتخار داد. که او در همان سال فوت کرد. از آن خانواده والتون , والمارتزمان تاکنون، خانواده او ثروتمندترین خانواده آمریکا بوده اند و نیویورک تایمز او را موفق ترین تاجر زمان خودش نامیده است.

جان یکی از فرزندان او در سال 2005 در یک سانحه هوایی کشته شد و هلن نیز در سال 2007 درگذشت. سه فرزند دیگر او حدود 50 درصد از سهام والمارت را در اختیار دارند.

آلیس والتون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی CBS همچنین گفته:

والدین من معتقد بودند که ارزش و ثروت واقعی چیزی نیست که با پول به دست بیاید. من نیز فکر می کنم هوشمندی و تلاش کردن برای رسیدن به هدف نیز موضوعی بسیار مهم خواهد بود.

اگرچه ثروت او و خانواده اش سر به آسمان می زند، اما او هم همچون پدرش یک عادت جالب دارد: داشتن یک ماشین قدیمی و ارزان قیمت. سام والتون تا زمان مرگش در یک دهه بعد، یک کامیون مدل 1979 را مورد استفاده قرار می داد. جالب است بدانید، افراد دیگر فهرست ثروتمندترین آدم های دنیا نیز همگی ماشین هایی قدیمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *