پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

تولید خودروی برقی – هیدروژنی مرسدس بنز + عکس

۱ min read

مرسدس بنز، شرکت خودروسازی آلمانی است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتورهای درون‌سوز، همچنین ارائه خدمات مالی (لیزینگ و بیمه اتومبیل) و نیز تعمیر خودرو فعالیت می‌نماید. شعار این شرکت «یا بهترین یا هیچ» است.

کارخانه مرکزی شرکت مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر مریانج قرار دارد.این شرکت ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر-موتورن-گیزلشافت است، که در سال ۱۸۹۰ توسط گوتلیب دایملر و کارل بنز تأسیس شده بود. شاخه دیگر از مرسدس-بنز، کمپانی دایملر آگ می‌باشد.

به گزارش تاچ نت از مهر، هنوز اطلاعات فنی و جزییات چندانی در مورد این خودرو منتشر نشده است و مرسدس بنز اطلاع رسانی در این زمینه را به آینده موکول کرده است.

خودروی برقی - هیدروژنی مرسدس بنزمرسدس بنز / Mercedes Benz یکی از قدیمی‌ترین و مطرح ترین خودروسازان جهان است که به تولی خودروهای لوکس در کلاس‌های مختلف می‌پردازد. از شاخص ترین محصولات این خودروساز می توان به سی کلاس، اس کلاس، ای کلاس اشاره کرد که در نوع خود بهترین هستند

این شرکت می گوید در خودروی برقی – هیدروژنی مرسدس بنز یاد شده از رویکردی خاص و منحصر به فرد برای مصرف سوخت هیدروژنی بهره گرفته می شود. باتری این خودرو انرژی لازم برای رانندگی در مسیرهای کوتاه درون شهری را ممکن می کند و مناسب مسافرت ها و رانندگی های طولانی مدت نخواهد بود.

منابع مطلع می گویند مرسدس بنز فعلا در حال اجرای آزمایش های آیرودینامیک خودروی برقی – هیدروژنی مرسدس بنز است. این شرکت می گوید برای افزایش ایمنی مخزن سوخت هیدروژنی خودروی جدید خود هم از تمهیداتی ویژه استفاده خواهد کرد. مخازن ذخیره سازی تحت فشار هیدروژن این خودرو در جایگاه خاصی بین محورها تعبیه می شوند و همچنین مدارهای خاصی برای تسهیل برق رسانی در این خودرو با ولتاژ بالا تعبیه می گردد.

مرسدس بنز مدعی است بر مبنای آزمایش های انجام شده بر روی این خودرو در اسپانیا، سوئد و آلمان استفاده از خودروی هیبریدی مذکور بدون وقوع مشکل خاصی در دمای منفی ۴۰ تا مثبت ۶۰ درجه سانتیگراد و در برف و باران و حین توفان ممکن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *