د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

استفاده از دکمه لایک یا فیو توییتر به زودی متوقف می شود

۱ min read
استفاده از دکمه لایک یا فیو توییتر به زودی متوقف می شود
4.5 (90%) 4 vote[s]

گروه فناوری اطلاعات تاچ نت – مدیرعامل توییتر گفت: این شرکت قصد دارد در آینده ای نزدیک دکمه لایک را حذف کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تلگراف، جک دورسی، مدیرعامل توییتر گفت: شرکت توییتر قصد دارد در آینده ای نزدیک دکمه لایک را حذف کند.

توئیتر , دکمه لایک
توئیتر , دکمه لایک

پیش‌تر نیز برخی منابع از احتمال حذف دکمه لایک در رابط کاربری سرویس توییتر خبر داده بودند، با این حل تلگراف معتقد است که ریشه تمام این اخبار مخالفت سرسختانه جک دورسی مدیرعامل توییتر با دکمه لایک یا همان فیو است.اگر به خاطر داشته باشید 3 سال پیش توییتر دکمه فیو را با شکلک قلب یا همان لایک جایگزین کرد، اما در همان زمان نیز زمزمه‌های اضافه شدن دکمه‌های دیگری به منظور ابراز احساس به مطالب منتشر شد.

او افزود که از طرفداران دکمه قلب شکل نیست و کمپانی زیر نظرش بزودی این گزینه را حذف خواهد کرد.

در صورت حقیقی بودن این شایعات، سؤال اصلی آنکه شکلک‌ها یا دکمه‌های شمارنده خواهند توانست احساس حقیقی افراد را منتقل کند؟ یا حس مبهمی ایجاد کرده‌اند؟ این سؤالات را کاربران توییتر به مرور زمان با ارائه بازخوردهای خود پاسخ خواهند داد؛ با این حال در موج اول انتشار این خبر به نظر می‌رسد اهالی توییتر اعتماد چندانی به آن‌ها نداشته‌اند.

تصمیم اخیر دورسی بسیاری از کاربران توییتر را غافلگیر کرده است؛ زیرا لایک کردن یکی از اساسی ترین کارکردهای هر شبکه اجتماعی است. کمپانی توییتر اما مدعی شده دکمه قلب شکل منشا «اعتیاد به شبکه های اجتماعی» در آن دسته از کاربرانی است که به دنبال توجه هستند. توییتر می گوید این گزینه باعث شکل گیری این پدیده شده که کاربران چیزی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و آن را به فاصله ای کوتاه و صرفاً به خاطر عدم دریافت لایک های کافی پاک می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *