پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

موبایل آیفون و تبلت آیپد اپل به مودم 5G مجهز می‌شوند

۱ min read

کمپانی اپل در صدد است با همکاری اینتل،‌ مودم 5G تولید کند. این مودم‌ها قرار است در نسل بعدی گوشی‌های آیفون و آیپدهای اپل به کار گرفته شود.

اینترنت 5G ،‌ نسل جدید فناروی اتصال به شبکه‌های مخابراتی است که مستلزم وجود مودم 5G است. ایالات متحده مدتی است مجهز به فناوری اینترنت نسل پنجم شده است. با توجه به روی کار آمدن اینترنت پرسرعت 5G،‌ بی‌شک سازندگان گوشی‌های هوشمند به صورت جدی باید محصولات خود را به این فناوری تجهیز کنند. در این صورت نیاز به مودم های 5G‌ بیش از پیش احساس می‌شود. بر اساس آخرین خبرهای منتشر شده،‌ کمپانی اپل در صدد است با همکاری اینتل،‌ گوشی های آیفون و آیپد خود را به مودم‌های 5G مجهز کند.

مودم 5G
مودم 5G

با توجه به فهرستی که از سوی اپل به عنوان فهرست برنامه‌های کاری منتشر شده است،‌ به نظر می رسد که اپل قصد دارد مودم 5G بسازد و این کار را با همکاری شرکت اینتل به انجام خواهد رساند. البته در فهرست کاری اپل اشاره ای به مودم 5G نشده ولی در مورد تراشه‌های بی‌سیم مولتی گیگابایتی با سرعت بالا صحبت شده است. با توجه به این که یکی از ویژگی‌های شبکه 5G کار کردن در فرکانس‌های میلیمتری است،‌ لذا گمانه زنی‌ها بر سر این است که اپل در حوزه فناوری اینترنت 5G وارد شود.

البته خبر همکاری اپل و اینتل در حوزه تولید مودم‌های 5G‌ برای گوشی‌های آیفون و آیپد به صورت غیر رسمی و بر اساس گمانه زنی‌های مورد مطرح می‌شود. چون حدس و گمان‌ها بر سر این است که اگر اپل بخواهد در این حوزه وارد شود،‌ قطعا این پروژه را با همکاری اینتل پیش خواهد برد. علاوه بر این، اپل در تلاش است وابستگی خود را نسبت به کمپانی‌هایی همچون سامسونگ و کوالکام کاهش دهد و لذا با تولید مودم‌های 5G با همکای اینتل،‌ می‌تواند به صورتی مستقل‌تر در این حوزه وارد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *