پ. شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۸

بیشتر کاربران گوشی‌های هواوی و شیائومی، مردان بین ۳۰ تا ۴۰ سال هستند!

۱ min read

شرکت تحقیقاتی Jiguang چین، در رابطه با دو شرکت مطرح هواوی و شیائومی در بازار گوشی‌های هوشمند در چین، اطلاعات بدست آمده خود را، در دو مقاله تحقیقی منتشر کرد.

در این بررسی، کاربران هر دو برند، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته‌اند و نقاط مشترک و متضاد آنها براساس جامعه آماری کاربران چینی نشان داده شده است. اما جنبه‌هایی که در این گزارش برای ما جالب توجه بود، مربوط به دو فاکتور سن و جنس کاربران هر دو برند است.

در این تحقیقات مشخص شد که بیشتر کاربران برند شیائومی را مردان تشکیل می‌دهند و بیش از ۶۹.۱ درصد از طرفداران گوشی‌های این شرکت را به خود اختصاص داده‌اند. در سوی دیگر، برند هواوی نیز، کاربران مرد را بیشتر به سوی خود جذب کرده است، هر چند به اندازه برند شیائومی نیست اما هنوز ۶۶ درصد مشتریان را در بر می‌گیرد.

هواوی , شیائومی

همچنین یافته‌ها حاکی از این است که بیشتر کاربران شیائومی در رده سنی ۳۰ تا ۴۰ سال (۳۱.۷ درصد) هستند و پس از آن افراد ۲۵ تا ۲۹ ساله (۲۵.۴ درصد) قرار دارند. به طور کلی نیز بیش از ۵۰ درصد جامعه کاربری برند شیائومی بیش از سی سال سن دارند. از سوی دیگر بیش از ۴۴ درصد کاربران هواوی بالا‌تر از ۳۰ سال و تنها ۲۶.۱ درصد کاربران هواوی زیر ۲۵ سال هستند.

دیگر داده‌های آماری جمعیت (Demographic) منتشر شده، در مورد اپلیکیشن‌های مورد استفاده کاربران بر اساس جنسیت و شهر محل سکونت است. برای این بررسی شهر‌ها به سه سطح تقسیم بندی شده‌اند. همچنین در این تحقیق به موارد دیگری از جمله، سلفی، اپلیکیشن‌های زیبایی و ویدیو‌های آنلاین نیز پرداخته شده که محبوبیت آنها پایین‌تر از میانگین ملی بوده است و این نتایج نشان می‌دهد، هنوز هم هر دو برند، برای جذب جوانان و نوجوانان، جا برای کار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *