د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

بروز رسانی نرم افزار Google Travel Search توسط گوگل

۱ min read
به این نوشته امتیاز دهید !

گوگل در نرم افزار Google Travel Search امکانات جالبی ازجمله امکان بازدید از پروازهای موجود و هتل‌های در دسترس در یک تاریخ و مقصد مشخص را به‌صورت همزمان فراهم کرده است.

به تازگی‌ها در هفته گذشته، گوگل یک به‌روزرسانی جدیدی برای پلتفرم مسافرتی موبایل خود (Google Travel Search) ارائه داد، که جستجوی پرواز و هتل را به یک نویگیشن (رهیاب) بار مشترک متصل می‌کند. علاوه بر این آپدیت اخیر، در سال گذشته گوگل تبلیغات هتل‌ها را در جستجوی تلفن همراه برای کاربران رزرو هتل که از تلفن‌های همراه خود استفاده می‌کنند، گنجانده است.

نرم افزار Google Travel Search

این تکنولوژی اخیر باعث می‌شود که سرچ مسافران در گوگل بسیار کارآمد شود و مانند یک فروشگاه چندمنظوره برای راهنمایی مسافران کار کند.

این نویگیشن بار در حال حاضر دارای ۴ تب جداگانه است که می‌توانید بین آن‌ها جا به جا شوید:

تب Explore (جستجو): در این تب کاربر می‌تواند مسیرها، مقاصد و مناظر محبوب، خبر و مقالات مختلف را پیدا کند. اگر مقصد را وارد نکنید، این تب به شما پیشنهادهایی برای سفرهای آخر هفته می‌دهد و مقاصد محبوب منطقه و مکان‌های دیدنی نزدیک شما را معرفی می‌کند.

تب Flights (پرواز): در این تب مسافران می‌توانند با فیلترهای مختلف مانند قیمت، تعداد توقف‌ها و زمان پروازهای خطوط هوایی را جستجو کنند.

تب Hotels (هتل‌ها): در این تب کاربران می‌توانند هتل‌های مختلف را با انواع فیلترها مانند رتبه‌بندی کاربر، قیمت و امکانات رفاهی جستجو کنند.

تب Your Trips (سفرهای شما): در این تب برنامه‌های سفر گذشته و آینده شما در یک مکان ذخیره می‌شود.

یکی از مزایای قابل توجه این سرچ ترکیبی، این است که کاربر با یک بار وارد کردن تاریخ و مقصد در این نویگیشن بار می‌تواند هم‌زمان پروازها و هتل‌های موجود را ببیند، قبلا این سرچ دو جستجوی مختلف داشت و نیازمند این بود که چندین بار تاریخ و مقصد وارد شود. علاوه بر این گوگل در تب Explore نرم افزار Google Travel Search یک دکمه ترکیبی دارد که ویژگی‌های پرواز و هتل‌ها را به‌صورت دسته بندی و در کنار یکدیگر نمایش می‌دهد.

در تب هتل نرم افزار Google Travel Search یک ویژگی جدید اضافه شده است که کاربران می‌توانند قیمت هتل‌ها را دنبال کنند، این ویژگی در گذشته فقط برای پروازها در دسترس بود. این امکان به کاربران اجازه می‌دهد در تاریخ و مقصد مشخص‌شده اگر قیمت‌ها افزایش یا کاهش یابند، مطلع شوند و به‌محض کاهش قیمت‌ها، هتل خود را رزرو کنند.

هنگامی که کاربر ویژگی ردیابی (tracking) هتل‌ها را فعال می‌کند، Google شروع به ردیابی قیمت‌های موجود می‌کند و به‌محض افزایش یا کاهش قیمت‌ها، به کاربر ایمیل می‌فرستد.

این ابزار برای مسافرانی که وقت آزاد دارند و به راحتی به دنبال هتل‌های ارزان قیمت و مناسب می‌گردند، مفید است. این ویژگی رزرو پیشرفته هتل‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اگر مسافران رزرو خود را به تأخیر بیندازند، قیمت‌های پایین‌تری در دسترس خواهد بود.

در حال حاضر این به‌روز رسانی‌ها فقط در آمریکا و بر روی تلفن همراه راه‌اندازی شده است، اما در ماه‌های آینده برای بازارهای بین‌المللی در دسترس خواهند بود. این به‌روز رسانی‌ها هم برای بازارهای تجاری و هم برای مسافران اوقات فراغت مفید خواهد بود و با توجه به این اکثر افراد اکنون از موبایل‌های خود بسیار زیاد استفاده می‌کنند، کاربران به راحتی می‌توانند برای بررسی گزینه‌های هتل در تمام مراحل خرید به خصوص در مرحله اولیه از طریق گوشی همراه اقدام کنند.

منبع : وب سایت گردشگری سفر خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *