د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

شرکت اوبر به پرداخت غرامت 245 میلیون دلاری به Waymo رضایت داد

۱ min read
شرکت اوبر به پرداخت غرامت 245 میلیون دلاری به Waymo رضایت داد
5 (100%) 1 vote[s]

بنابر گزارش خبرگزاری بلومبرگ، شرکت اوبر با پرداخت 245 میلیون دلار به Waymo موافقت کرده تا به درگیری قضایی خود با این شرکت زیرمجموعه آلفابت پایان دهد؛ پرونده ای که به خاطر به سرقت اسرار مربوط به اتومبیل های خودران از سوی شرکت اوبر تشکیل شده اما این کمپانی هنوز صحت آن را تایید نکرده اند. این دو کمپانی، قاضی پرونده خود را در جریان توافق نظری که به آن دست یافتند قرار داده اند و در نتیجه همین موضوع، پرونده شکایت از اوبر در روز پنجم منتفی شد.

شرکت اوبرمدیرعامل فعلی شرکت اوبر، دارا خسروشاهی از مدتی پیش به خاطر سهل انگاری های صورت گرفته در جریان خرید استارتاپ Otto از سوی اوبر معذرت خواهی کرده است؛ استارتاپی که توسط آنتونی لواندوفسکی تاسیس شد و گفته می شود وی پیش از جدایی از گوگل و Waymo، از بالغ بر 14 هزار مستند حساس کپی برداری کرده و بعد از پیوستن استارتاپ اش به اوبر، آنها را در اختیار مدیران جدید خود قرار داده است.

Waymo مدعی است که توافق اخیرش با اوبر، به معنای دریافت 0.34 درصد از سهام اوبر است و این درصد، از سرمایه گذاری 258 میلیون دلاری گوگل در اوبر که طی سال 2013 انجام شد کمتر است. در نتیجه همین مسئله، این شرکت در حال بازگرداندن سرمایه گوگل در قالب سهام اضافه است. Waymo به عنوان شاکی پرونده در ابتدا به دنبال دریافت غرامت 1.86 میلیارد دلاری بود؛ اما با توجه به سرمایه گذاری کلان گوگل در شرکت اوبر، رقم فعلی ظاهراً براساس ارزش گذاری 48.5  میلیارد دلاری سافت بانک برای شرکت اوبر تعیین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *