د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی برای مرورگرهای موزیلا و فایرفاکس

۱ min read
افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی برای مرورگرهای موزیلا و فایرفاکس
5 (100%) 3 vote[s]

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی برای مرورگرهای موزیلا و فایرفاکس

اخبار فناوری اطلاعات تاچ نت – افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مرکز ماهر، با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس‌گیرنده وب از درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است.

فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعات حساسی نظیر نام کاربری، رمز عبور، شماره 16 رقمی کارت عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق مهندسی اجتماعی و جعل کردن صفحات اینترنتی به سرقت میبرند.

کلاهبرداری فیشینگ از راه های مختلفی نظیر ارسال ایمیل، پیامک و یا ایجاد صفحاتی مشابه صفحات اصلی سایت ها و درگاه های پرداخت بانکی صورت میپذیرد و قربانیان به صورت مستقیم اطلاعات حساس و محرمانه خود را در وب سایت های جعلی که در ظاهر کاملا شبیه وب سایتهای قانونی میباشد وارد مینمایند.

ضد فیشینگ
ضد فیشینگ

فیشینگ یکی از تکنیک های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران میباشد و کلاهبرداران از هویت اشخاص یا وب سایت ها برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده میکنند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، توسط مرکز آپا دانشگاه سمنان با حمایت مرکز ماهر، با هدف شناسایی و آگاه ساختن سرویس‌گیرنده وب از درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی ساخته شده است.

با فعال بودن این افزونه و هنگام هدایت کاربر به صفحات پرداخت اینترنتی در یک سایت، به صورت خودکار اصل بودن یا فیشینگ بودن آن صفحه تشخیص داده شده و پیام مناسبی به کاربر نمایش داده می‌شود.

از آنجا که بررسی‌ها نشان می‌دهد اغلب قربانیان فیشینگ از طریق گوشی همراه گرفتار این دام می‌شوند، برای حفظ امنیت پرداخت الکترونیک و جلوگیری از سرقت کارت‌های بانکی خود توصیه می‌شود مرورگر فایرفاکس را بر روی گوشی همراه خود نصب کرده و با نصب افزونه ضد فیشینگ بر روی آن، پرداخت اینترنتی مطمئنی داشته باشید.

با رفتن به درگاه بانکی سایت‌ها در صورتی که صفحه پرداخت اصل باشد، پیامی مبنی بر اصل بودن آن نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با خیال آسوده پرداخت اینترنتی خود را انجام دهید.

در صورت جعلی بودن نیز یک پیام هشدار نمایش داده شده و برای بررسی بیشتر به صفحه وب افزونه هدایت می‌‌شوید. در این هنگام پرداخت خود را انجام نداده و آدرس سایتی که توسط آن به درگاه جعلی هدایت شده اید را در قسمت گزارش مردمی برای ما ارسال کنید.

توجه: فقط درگاه‌هایی امن هستند که افزونه پیام اصالت آن را به شما نشان دهد. در غیر این صورت درگاه جعلی است.

دریافت افزونه مرکز آپا دانشگاه سمنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *