د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

ارزش بیت کوین در آستانه عبور از مرز ۳۵۰۰ دلار

۱ min read
ارزش بیت کوین در آستانه عبور از مرز ۳۵۰۰ دلار
5 (100%) 2 vote[s]

بیت کوین چیست ؟

در طول دو ماه گذشته ارزش بیت کوین به‌صورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافته؛ به‌طوری‌که ارزش پول رمزنگاری شده به بیش از دو برابر یک اونس طلا در بازار جهانی رسیده است. اما چرا ارزش بیت‌کوین و اثروم به‌عنوان پول رمزنگاری شده، رشد بسیار بالایی را شاهد بوده است؟

آیا افزایش ارزش بیت کوین یک تب زودگذر است یا این روند صعودی تنها آغاز راه برای پول‌های رمزنگاری شده است؟ چرا ارزش بیت کوین در طول دو تا سه ماه اخیر روندی افزایشی بسیار سریع به خود گرفته است؟ در ادامه سعی خواهیم کرد به سؤالات مطرح‌شده پاسخ دهیم.

بیت‌کوین در حال دست یافتن به رکورد جدیدی است؛ به‌طوری‌که ارزش پول رمزنگاری شده در آستانه رسیدن به ۳۵۰۰ دلار برای اولین بار در تاریخ است. در لحظه‌ی نگارش این مطلب، ارزش هر بیت کوین ۳۴۷۵ دلار معامله می‌شود.

بیت‌کوین پس از تفکیک شدن نسخه‌‌ای دیگر از این پول رمزنگاری شده در تاریخ اول آگوست، موفق شد از بحران ایجادشده با موفقیت عبور کند و علاوه بر حفظ ارزش، شاهد بالا رفتن قیمت نیز باشد. هرچند نگرانی‌ها در اول آگوست و فروش بیت‌کوین توسط افرادی که آینده‌ی خوبی برای این پول پیش‌بینی نمی‌کردند، ارزش آن را تا ۲۶۴۳ دلار کاهش داد؛ اما هم‌اکنون شاهد افزایش ۳۰ درصدی ارزش این پول رمزنگاری شده هستیم.

دنیس پورتو، یکی از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین و از محققان دانشگاه هاروارد، نوسانات بیت‌کوین را به قانون مور تشبیه کرده است. وی معتقد است که تغییرات قیمت بیت‌کوین از قانون مور تبعیت می‌کند. تحقیقات و بررسی‌های پورتو نشان از این دارند که قیمت هر بیت‌کوین در طول یک دوره‌ی هشت‌ماهه، بیش از دو برابر می‌شود. به گفته‌ی پورتو، این الگو از ابتدای معرفی و آغاز به کار بیت‌کوین رعایت شده و ارزش این پول رمزنگاری شده در طول هر هشت ماه بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است. با توجه به برآوردهای انجام‌شده توسط پورتو، در صورت تبعیت از این الگو، ارزش بیت کوین در فوریه ۲۰۲۱ به بیش از ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *