د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

ارزان ترین اینترنت دنیا در کدام کشور ارائه می شود

۱ min read
ارزان ترین اینترنت دنیا در کدام کشور ارائه می شود
5 (100%) 2 vote[s]

امروزه اینترنت جزو ملزومات اساسی زندگی محسوب میشود و تقریبا در تمامی خانه ها ردپای آن قابل مشاهده است . این روزها داشتن اینترنت پرسرعت در منزل دیگر مثل گذشته یک اتفاق لوکس و خاص نیست و اینترنت همانند یک عضو جدید برای وسایل منزل ، بخوبی جای خود را در خانه ها پر کرده است . یکی از چالش های مهم برای شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت (شرکت های ISP ) هزینه سرویس است که رابطه مهمی با رضایتمندی مشتری دارد از این جهت این شرکت ها همواره سعی کرده اند که هزینه اینترنت ارائه شده را پایین نگه دارند . البته در برخی موارد این شرکت ها برای کاهش هزینه ، کیفیت سرویس های خود را پایین می آورند که به طبع آن رضایت مشتریان را از دست خواهند داد . اخیرا یکی از شرکت های معروف در زمینه اینترنت و ارتباطات ، رتبه بندی اینترنت کشورهای جهان از نظر هزینه را ارائه کرده که شما را به مشاهده آن دعوت می کنیم . پس برای اطلاع از اینکه ارزان ترین اینترنت دنیا در کدام کشور ارائه می شود ، با مجله اینترنتی بیرکلیک همراه باشید .

ارزان ترین اینترنت دنیا در کدام کشور ارائه می شود

اخیرا مؤسسه تحقیقاتی BDRC انگلیس ، لیستی از کشورهای جهان بر اساس هزینه سرویس اینترنت را ارائه کرده که قابل توجه است . این موسسه هزینه های سرویس اینترنت را در بین ۱۹۶ کشور جهان مقایسه کرده و نتیجه را در در سایت خود برای عموم مردم جهان قرار داده است . رتبه های بالای لیست را کشورهایی مانند اوکراین ، روسیه و کشورهایی از جمهوری‌های سابق شوروی به خود اختصاص داده اند که اینترنت ارزان را در اختیار مردم خود قرار می دهند . اما شاید باور نکنید که کشور ایران در رتبه نخست لیست ارزان ترین اینترنت دنیا حضور دارد . ایران با هزینه متوسط ۵.۳۷ دلار در ماه ارزان ترین و کشور بورکینافاسو با ۹۵۴.۵۴ دلار گران‌ترین اینترنت دنیا را ارائه می کنند .

ارزان ترین اینترنت دنیا

در این لیست پس از ایران ، کشور اوکراین با هزینه متوسط ۵.۵۲ دلار در ماه و روسیه با ۹.۸۲ دلار در ماه در جایگاه دوم و سوم ارزان ترین اینترنت دنیا را در اختیار دارند قرار دارند . در غرب اروپا کشورهای ایتالیا با هزینه ۲۸.۸۹دلار ، آلمان با ۳۴.۰۷دلار ، دانمارک با ۳۵.۹۰دلار و فرانسه با ۳۶.۳۴دلار از نظر قیمت اینترنت جزو ارزان‌ترین کشورهای منطقه خود شناخته می‌شوند .

در خاورمیانه نیز سوریه با هزینه ۱۲.۱۵دلار ، عربستان سعودی ۸۴.۰۳دلار و امارات متحده عربی ۱۵۵.۱۷دلار ارزان‌ترین اینترنت را میان کشورهای این منطقه دارند . در آسیا کشورهای نپال (۱۸.۸۵دلار)، سریلانکا (۲۰.۱۷دلار) در رتبه های بعدی هستند . مکزیک با هزینه متوسط ۲۶.۶۴ دلار در ماه ارزان‌ترین اینترنت را میان کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی دارد . همچنین هزینه متوسط اینترنت ماهانه در کانادا ۵۴.۹۲ دلار و در ایالات متحده آمریکا ۶۶.۱۷ دلار است . بدترین خدمات اینترنتی در کشورهای آفریقایی ارایه می‌شود که پایین‌ترین سرعت و بالاترین قیمت را دارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *