د. تیر ۱۰ام, ۱۳۹۸

آغاز توقف تولید پراید ؛ تولید پراید 111 متوقف شد

۱ min read
آغاز توقف تولید پراید ؛ تولید پراید 111 متوقف شد
5 (100%) 1 vote[s]

آخرین دستگاه از خودرو پراید 111 در روز پنج شنبه نهم شهریور تولید شد و خط تولید آن در سایت سایپا کاشان خاموش شد.

طبق اعلام رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، خودروی پراید تا پایان سال ۹۶ باید از خطوط تولید خارج شود، که این امر از تاریخ 9 شهریور 1396 با آغاز خروج پراید 111 از خط تولید شروع شد.

عزیز اکبریان در ادامه اعلام کرد که کمیسیون صنایع و معادن به خودروسازان تا پایان سال فرصت داده است که خط تولید خودروی پراید را متوقف کنند. نماینده‌ی مردم کرج در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این باره اعلام کرد: « سازمان استاندارد اعلام کرده است که خودروی پراید تا پایان سال ۹۶ باید از خطوط تولید خارج و تولید آن متوقف شود و کمیسیون صنایع و معادن نیز به خودروسازان اعلام کرده است و آن‌ها تا پایان سال جاری پراید را بازنشسته می‌کنند.»

مدت زمانی است که سایپا سیاست خود را مبنی بر خروج خانواده X100 طراحی کرده و در راستای این سیاست‌ها و براساس تاکید مدیرعامل این مجموعه، در روز پنج شنبه مورخ 9/6/96، آخرین خودرو پراید 111 در سایپاسیتروئن تولید و به صورت رسمی تولید آن در این شرکت متوقف شد. قبلتر از این شاهد رونمایی موتور سه سیلندر سایپا و صحبت های مهدی جمالی مدیر عامل این شرکت در خصوص یافتن جانشین برای پراید و اینکه چرا پراید تاکنون از چرخه‌ی تولید خارج نشده، بودیم.

[toggle title=”تبلیغات” state=”open”]

اتومبیل                                                      استارت آپ                                          فروشگاه اینترنت دلینا

[/toggle]

براساس این خبر، پس از اعلام رسمی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درخصوص پایان تولید خانواده پراید، زودتر از موعد اعلامی ازسوی سازمان ملی استاندارد این موضوع به سایت های تولیدی گروه سایپا اعلام شد و پس از آن شرکت های تولیدی نسبت به برنامه ریزی وخروج این خودرو ازپروسه تولید خود اقدام نموده اند.

شرکت سایپا سیتروئن، تولید خودرو ایکس 100 را از سال 88 آغاز و تاکنون نزدیک به 312 هزار دستگاه از این خودرو را تولید کرده و براساس برنامه ریزی انجام شده در روز پنج شنبه 9/6/96 آخرین دستگاه از این خودرو را تولید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *