موبایل

دلار 4200 تومانی برای واردات موبایل تخصیص داده نمی‌شود

مهدی محبی، رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در مورد این که شنیده می‌شود قرار است تخصیص دلار 4200 تومانی برای واردات موبایل قطع شود گفت

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی از توقف تخصیص دلار 4200 تومانی برای واردات موبایل خبر داد. به گفته محبی، در حال حاضر موجودی بازار کاهش پیدا کرده و این موضوع موجب افزایش قیمت گوشی های تلفن همراه شده است.

مهدی محبی، رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در مورد این که شنیده می‌شود قرار است تخصیص دلار 4200 تومانی برای واردات موبایل قطع شود گفت در ماه‌های گذشته به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز و کندی‌هایی که در واردات پیش می‌آید، تامین نیاز بازار با دشواری‌های زیادی همراه شده است. محبی افزود در این مدت گوشی های تلفن همراه بین 20 تا 30 درصد افزایش قیمت داشتند، چرا که به واسطه کاهش واردات، موجودی بازار کاهش پیدا کرده است.

موبایل , واردات موبایل
واردات موبایل

رکود جدی در بازار به دلیل مشکلات واردات موبایل

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی اظهار کرد این که ارز 4200 تومانی به واردات موبایل اختصاص پیدا کند یا خیر یک موضوع است و بحث این که چه زمانی این رقم تخصیص داده شود، موضوع دیگری محسوب می‌شود. در حال حاضر مدت‌هاست بسیاری از واردکنندگان تلفن همراه موفق به دریافت ارز با این نرخ نشده‌اند و بر همین اساس، قیمت یک گوشی 8 میلیون تومانی تا بیش از 10 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل اکنون تعداد زیادی از واحدهای ما در معرض تعطیلی قرار دارند و کار آن‌ها با رکود جدی مواجه شده است. محبی در همین رابطه عنوان کرد:

حتی اگر نرخ ارز اختصاص یافته برای موبایل بالغ بر 6 هزار تومان هم باشد، در صورتی که ثبات وجود داشته باشد و مجوز ورود کالا به راحتی صادر شود، حداقل نیاز بازار تامین خواهد شد و مردم هم برای خرید بر اساس قدرت خود اقدام می‌کنند. اما این که یک روز واردات انجام شود و روز دیگر نباشد، جرات فعالیت را از بخش‌های مختلف می‌گیرد.

وی همچنین اضافه کرد این روزها روند ثبت سفارش و تامین کالا امر زمان‌بری شده و اگر لازم بود چنین تصمیماتی گرفته شود باید از چند ماه قبل اطلاع‌رسانی شده و برای آن‌ها پیش‌بینی‌های مورد نیاز صورت می‌گرفت. اکنون در موارد زیاد مشاهده می‌کنیم که کالاها به دلیل ثبت سفارش نشدن قبل از ورود، در گمرک‌های کشور باقی مانده‌اند، اما در همین شرایط با کمبود کالا در بازار مواجه هستیم.

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در پایان تاکید کرد تا زمانی که انتقال ارز صورت نگرفته باشد، اصلا واردات موبایل انجام نمی‌شود، اما در زمینه تجهیزات و لوازم یدکی موبایل به دلیل این موضوع، مشکلات متعددی به وجود آمده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *